Ostatnia aktualizacja: 05.06.2017 13:38:33

Tradycja w walce z przeziębieniem: z jakich metod można skorzystać?

Dla jednych są podstawą w walce z przeziębieniem, dla innych – uzupełnieniem terapii prowadzonej w oparciu o bardziej współczesne metody. Tradycyjne leki na przeziębienie to szeroka gama produktów, które można stosować zarówno zewnętrznie, jak i wewnętrznie. Jakie naturalne metody walki z przeziębieniem cieszą się do dziś ogromną popularnością?

kobieta ma katar

Metody babuni: czy warto z nich skorzystać?

Choć na rynku pojawia się coraz więcej skutecznych leków, naturalne sposoby na przeziębienie wciąż cieszą się powodzeniem. Wynika to z faktu, iż wiele z nich szybko przynosi pacjentom ulgę i pomaga w walce z największymi problemami – zapchanym nosem, kaszlem oraz osłabieniem. W ciągu ostatnich lat zmieniło się jednak nasze podejście do metod naturalnych. Wciąż mamy do nich ogromne zaufanie, jednak w walce z przeziębieniem i grypą nie ograniczamy się już tylko do takich metod. Chętniej jako podstawę leczenia wybieramy profesjonalne leki, a z metod naturalnych korzystamy tylko dodatkowo. Jakie zabiegi mogą nam pomóc w szybszym powrocie do zdrowia? Z jakich metod warto skorzystać, by zmniejszyć dolegliwości związane z przeziębieniem i zapewnić sobie lepsze samopoczucie?

Inhalacje – skuteczne wsparcie w walce z katarem

Zapchany nos i nasilające się problemy z oddychaniem – takie problemy sprawiają najwięcej problemów osobom walczącym z przeziębieniem. Co można zrobić, by znów oddychać pełną piersią? Z pewnością warto skorzystać z takich metod, jak inhalacje. Miska z gorącą wodą, ręcznik i dobrze dobrane zioła – oto recepta na udrożnienie nosa. Jakie zioła sprawdzają się tu najlepiej? Jednym z najczęściej polecanych składników domowych inhalacji jest rumianek, choć dobre efekty przynosi też korzystanie z szałwii lekarskiej. Kto nie chce sięgać po zioła, ten może wykorzystać moc takich olejków eterycznych, jak olejek z tymianku, eukaliptusa lub drzewa herbacianego.

Natura w walce z kaszlem

Kaszel to kolejna dolegliwość, która dla osób walczących z przeziębieniem staje się zmorą. Jak go pokonać? Za pomocą kamfory. Korzystanie z niej jest bardzo proste – wystarczy tuż przed położeniem się do łóżka posmarować nią klatkę piersiową. W walce z kaszlem świetnie sprawdza się też syrop z cebuli – skuteczny, choć niezbyt lubiany przez pacjentów lek. Kto chce łagodzić dolegliwości związane z kaszlem w nieco przyjemniejszy sposób, ten może postawić na ziołowe herbaty. Szczególnie polecana jest herbata z lipy lub z czarnego bzu, choć wśród liderów w walce z kaszlem ważne miejsce zajmuje też herbatka z malin.

Naturalne metody walki z grypą i przeziębieniem wciąż cieszą się sporym zainteresowaniem, choć coraz mniej osób korzysta tylko i wyłącznie z babcinych sposobów. Jako uzupełnienie kuracji prowadzonej w oparciu o nowatorskie leki, stają się one przede wszystkim sposobem na szybkie i skuteczne łagodzenie wielu dolegliwości związanych z tymi chorobami. Z pewnością warto o nich pamiętać, gdyż umiejętnie stosowane, staną się cennym dodatkiem w walce o szybki powrót do zdrowia.

 

Komentarze

Podziel się z nami swoją wiedzą! Jeśli masz doświadczenie w tym temacie, napisz kilka słów komentarza. Bardzo dziękujemy!


Potrzebujesz włączonego javascript, aby móc komentować.
Scroll To Top