Ostatnia aktualizacja: 05.06.2017 13:38:33

Urynoterapia

Urynoterapia to metoda leczenia moczem (uryną). Jest metodą dosyć kontrowersyjną, zaliczaną do medycyny niekonwencjonalnej. W dawnych czasach mocz był traktowany jako jedno z najlepszych lekarstw; wykorzystywano go m.in. do odkażania ran i leczenia innych dolegliwości. Stosowany był zarówno w formie zewnętrznej jak i wewnętrznej (do picia). Do tej pory nie przeprowadzono poważnych badań naukowych, które potwierdziłyby skuteczność urynoterapii.

Mocz lekarstwem?

Zwolennicy urynoterapii uważają, że mocz sam w sobie jest lekarstwem. Ich zdaniem jest to lek pochodzenia naturalnego, więc jak najbardziej bezpieczny. Ponadto możemy mówić o dwóch teoriach tłumaczących lecznicze właściwości uryny. Według pierwszej mocz zawiera substancje i toksyny, które wprowadzone ponownie do organizmu mają właściwości lecznicze. Druga teoria mówi, że wypicie uryny sprawia, iż organizm zaczyna walczyć z toksynami, które mu zostały dostarczone, a zatem wzmacnia się jego odporność. Wielu zwolenników urynoterapii uważa, że zawiera on mnóstwo korzystnych dla człowieka substancji (niewykorzystane witaminy, hormony, enzymy i składniki mineralne). Ponadto zwracają uwagę na działanie przeciwbakteryjne i przeciwnowotworowe moczu.

Kiedy i jak?

Urynoterapia stosowana jest przy bardzo wielu różnych schorzeniach, np. rak, AIDS, cukrzyca, reumatyzm, łuszczyca, gruźlica, drożdżyca i wielu innych. Mocz używany jest również w kosmetologii jako dodatek do kremów i balsamów. Niektórzy uważają, że pomaga zwalczać trądzik i sprzyja likwidacji rozstępów i blizn. Zwolennicy urynoterapii dodają odrobinę moczu do szamponu lub toniku do przemywania twarzy. Leczenie moczem bywa również stosowane przez osoby skarżące się na bóle zatok i bóle migrenowe. Uryna podawana doustnie ma zapobiegać parodontozie, oczyszczać organizm i leczyć zapalenie gardła. Zewnętrznie mocz stosowany jest do nacierania i przemywania ran, otarć.

Znawcy tematu sadzą, że najlepiej podczas terapii można wypijać nie więcej niż pół szklanki porannego moczu dziennie. Dobrze jest rozcieńczyć go wodą lub też dodać do soku. Taka forma podawania moczu ma mieć działanie profilaktyczne. Natomiast, jeżeli chcemy zastosować leczenie, zalecane jest rozpoczęcie postu urynowego. Polega on na tym, że powstrzymujemy się na jakiś czas od jedzenie a pijemy tylko mocz i wodę. Tę formę terapii można jednak bezpiecznie stosować jedynie pod okiem doświadczonego urynoterapeuty, którego znaleźć możemy w przychodniach medycyny naturalnej. Taki post może trwać od kilku dni do kilku tygodni, a na kilka tygodni przed jego rozpoczęciem należy z diety wyeliminować produkty pochodzenia zwierzęcego, słodycze i białe pieczywo. Chodzi o to, by mocz stał się bezwonny i bez smaku.

Przeciwwskazania

Jak w każdej metodzie, tak i w tej istnieją przeciwwskazania do stosowania. Nie można stosować urynoterapii po przyjętej chemioterapii, po naświetleniach radioaktywnych oraz podczas przyjmowania leków przeciwdepresyjnych, psychotropowych, antybiotyków i środków przeciwbólowych. Nie można także podczas jej stosowania spożywać alkoholu.

Jeżeli bierzesz pod uwagę zastosowanie urynoterapii, skonsultuj się najpierw z lekarzem, specjalistą od medycyny naturalnej. Porozmawiaj z osobą, która już taką kurację stosowała. No i zastanów się, czy nie masz oporów psychicznych przed zastosowaniem leczenia moczem.

 

Komentarze

Podziel się z nami swoją wiedzą! Jeśli masz doświadczenie w tym temacie, napisz kilka słów komentarza. Bardzo dziękujemy!

Lea
Mocz - to niezwykle lekarstwo. Oczyszcza organizm daje sile, odmladza polecam
10 lat temu
Odpowiedz
Potrzebujesz włączonego javascript, aby móc komentować.
basia
czy przyjmójąc pramolan mogę płukać gardło moczem/ ?
11 lat temu
Odpowiedz
Potrzebujesz włączonego javascript, aby móc komentować.
m
najskuteczniejsza metoda leczenia jaka znam wyleczylam wiele dolegliwosci
11 lat temu
Odpowiedz
Potrzebujesz włączonego javascript, aby móc komentować.
Natura
polecam przeczytać książkę Elżbiety Cybulskiej ''Cuda urynoterapii'
11 lat temu
Odpowiedz
Potrzebujesz włączonego javascript, aby móc komentować.
Strona: 1 Wszystkie
Potrzebujesz włączonego javascript, aby móc komentować.
Scroll To Top