Ostatnia aktualizacja: 18.01.2019 08:01:40

Depilacja laserowa

Depilacja laserowa jest najskuteczniejszym sposobem usuwania zbędnego owłosienia. Pozwala także uniknąć problemów związanych z innymi metodami depilacji. Jest to, co prawda zabieg nieco kosztowny, natomiast w dłuższej perspektywie czasowej pozwala on zaoszczędzić pieniądze. Teraz jest idealny czas na wykonywanie tego typu zabiegów.

depilacja laserem

  1. Depilacja laserowa jest skutecznym sposobem trwałego usuwania owłosienia.
  2. Depilację można wykonywać zarówno w okresie jesienno-zimowym, jak i wiosenno-letnim.
  3. Obecnie depilacja laserowa jest zabiegiem prawie bezbolesnym

Na czym polega depilacja laserowa

Depilacja laserem to zabieg, w wyniku którego światło lasera jest w całości pochłaniane przez melaninę, czyli barwnik odpowiedzialny za kolor włosa. Pochłanianie energii pochodzącej z wiązki laserowego światła sprawia, że trwale zniszczony zostaje mieszek włosowy odpowiedzialny za wzrost włosa. Depilacja laserowa nie jest jednak w stanie usunąć wszystkich włosów podczas jednego zabiegu. Na światło lasera reagują bowiem wyłącznie włosy, które w momencie zabiegu znajdują się w fazie wzrostu. Najczęściej jest to około 20-30% całego obszaru poddawanego zabiegowi. W związku z tym do całkowitego usunięcia włosów z konkretnego obszaru ciała konieczne jest wykonanie serii zabiegów depilacji laserem. Na ich ilość wpływ ma kolor włosów, ich grubość oraz gęstość, a także obszar, który poddawany jest działaniu lasera diodowego. Najczęściej potrzeba od 4 do 8 zabiegów?

Czy laser boli?

Laser diodowy, który jest obecnie wykorzystywany w zabiegach depilacji praktycznie nie powoduje bólu. Urządzenia są bowiem wyposażone w najnowocześniejsze systemy chłodzenia, a także inteligentne czytniki melaniny. Te drugie zapewniają możliwość precyzyjnego dopasowania parametrów urządzenia do potrzeb konkretnej skóry. Dzięki temu możliwe jest również usuwanie bardzo jasnych włosów. Depilacja laserowa Rzeszów pokazuje, jak dobre daje to efekty.

Laserowe usuwanie owłosienia - zimą czy latem?

Depilację laserem rekomenduje się przede wszystkim późną jesienią i zimą, choć najnowocześniejsze urządzenia są w stanie usunąć owłosienie także podczas zabiegów wykonywanych latem. Do niedawna królowało przekonanie, że tylko zimą można wykonywać laserowe usuwanie owłosienia. Chodziło o to, że o tej porze roku skóra jest jaśniejsza, dzięki czemu wiązka laserowa lepiej rozpoznaje rosnące na skórze włosy, aniżeli dzieje się to latem, kiedy w efekcie opalania skóra nabiera nieco ciemniejszej barwy. Obecne systemy laserów diodowych bez problemu radzą sobie z rozpoznawaniem nawet bardzo jasnych włosów. Depilacja laserowa nadal jest jednak wskazana zimą ze względu na zalecenia pozabiegowe, np. unikanie opalania miejsca poddanego depilacji przez 3-4 tygodnie.

 

Komentarze

Podziel się z nami swoją wiedzą! Jeśli masz doświadczenie w tym temacie, napisz kilka słów komentarza. Bardzo dziękujemy!


Potrzebujesz włączonego javascript, aby móc komentować.
Scroll To Top