Ostatnia aktualizacja: 06.02.2019 21:11:47

Dermopeeling – jakie efekty daje peeling medyczny?

Zachowanie pięknej, gładkiej i zdrowej skóry ciała i twarzy wymaga odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych. Złuszczająca się skóra potrzebuje pomocy w usunięciu martwego i zrogowaciałego naskórka, dlatego wykonywanie peelingu jest wręcz zalecane.

peeling medyczny

Peeling – skuteczny sposób oczyszczania naskórka 

Do wykonania peelingu potrzebne są odpowiednie narzędzia lub preparaty. Peeling może być wykonany w domu z użyciem odpowiednich kosmetyków, zawierających specjalne drobinki (np. peeling cukrowy lub kawowy). Jeśli jest on jednak nieskuteczny, ponieważ skóra nadal jest wiotka, występują na niej trądzik i blizny potrądzikowe, pojawiają się zmarszczki, rozstępy lub cellulit, albo też skóra pełna jest zaskórników i wytwarza zbyt dużo łoju – rozwiązaniem jest peeling medyczny. 

Rodzaje peelingów medycznych 

Zabiegi wykonywane są w gabinetach kosmetologicznych oraz medycyny estetycznej i dzielą się ze względu na to, na jakiej głębokości w skórze są przeprowadzane.

Najczęściej stosowane są peelingi powierzchniowe, które wnikają na małą głębokość, do warstwy rogowej i ziarnistej w skórze.

Wyróżnia się cztery rodzaje peelingu powierzchniowego:

  • peeling szczotkowy, nazywany inaczej brushing – wykorzystywane specjalne szczotki usuwają martwy naskórek i pobudzają skórę do regeneracji
  • peel-of – preparat nakłada się wyłącznie na kilka minut, ponieważ bardzo szybko zasycha, wygładza skórę i dodaje jej sprężystości
  • peeling enzymatyczny, który wykorzystuje enzymy roślinne o działaniu regenerującym
  • scrub – środki, które zawierają specjalne drobinki, na przykład z pestek owoców, ich zadaniem jest złuszczenie naskórka oraz poprawienie krążenia w wyniku wmasowywania preparatu w skórę.

Peelingi głębokie wykonują wyłącznie lekarze medycyny estetycznej albo chirurg. Wykorzystują oni specjalne kwasy, które zwiększają przepływ krwi oraz zapobiegają sklejaniu się tkanek. Ten rodzaj peelingu oddziałuje na głębsze warstwy skóry, w wyniku czego po kilku dniach następuje złuszczanie płatowe.

Kto nie może skorzystać z peelingu medycznego?

W niektórych przypadkach ze względu na bezpieczeństwo nie można wykonać peelingu medycznego. Są to osoby, które mają problemy z alergiami skóry, opryszczką, chorobami autoimmunologicznymi, a także posiadające świeże blizny po operacji lub są po krioterapii, czyli leczeniu zimnem. Peelingu nie powinno wykonywać się również, jeśli pacjent ma cerę bardzo wrażliwą, sucha lub naczynkową. Powstrzymać się od peelingu kwasem powinny się również kobiety, które są w ciąży.

Więcej na temat peelingu na https://drparadowska.pl/zabiegi/peelingi-z-wykorzystaniem-kwasow/.

 

Komentarze

Podziel się z nami swoją wiedzą! Jeśli masz doświadczenie w tym temacie, napisz kilka słów komentarza. Bardzo dziękujemy!


Potrzebujesz włączonego javascript, aby móc komentować.
Scroll To Top