Ostatnia aktualizacja: 13.05.2019 08:01:59

Ortodoncja dziecięca kluczem do pięknych i zdrowych zębów

Wizyta w gabinecie stomatologicznym dla wielu ludzi kojarzy się z bólem, cierpieniem i ogólnym dyskomfortem. Takie odczucia sprawiają, że niechętnie i opieszale pacjenci odwiedzają lekarzy stomatologów. Sprawa wydaje się znacznie poważniejsza w przypadku najmłodszych pacjentów, którzy na sam widok dentysty i fotela reagują płaczem i zdenerwowaniem. Tymczasem większość współczesnych gabinetów stomatologicznych wyposażona jest w nowoczesne sprzęty i aparaty do leczenia zębów, co przekłada się na niemal bezbolesne i pozbawione stresu leczenie. Aby najmłodsi pacjenci bez niepotrzebnego stresu i lęku przekraczali progi gabinetów dentystycznych, należy od najwcześniejszych lat przygotowywać ich do wizyty stomatologicznej i oswajać z zawodem dentysty. Spacer w pobliżu gabinetu i spontaniczne go odwiedzenie może bardzo pozytywnie wpłynąć na stosunek małego dziecka do dentysty i leczenia przez niego zębów. Wyrabianie w maluchach przekonania o konieczności dbania o stan uzębienia od najmłodszych lat i regularnych wizyt w gabinecie, daje pozytywne efekty w postaci właściwej higieny jamy ustnej i chętnego uczęszczania na wizyty i zabiegi stomatologiczne.

zęby

Pierwsza i najważniejsza dla dziecka wizyta stomatologiczna

Wizyta małego dziecka u lekarza ortodonty powinna nastąpić około 3-6 roku życia, zwłaszcza jeśli rodziców niepokoi zbyt wczesna utrata zębów przez dziecko, nadmierna próchnica, ssanie palca czy niechęć pociechy do gryzienia twardych pokarmów. Wybór właściwego ortodonty odgrywa tu kluczową rolę, gdyż to, jakiego rodzaju doświadczenia nabierze dziecko podczas pierwszej wizyty, będzie skutkowało jego późniejszym nastawieniem do leczenia stomatologicznego zębów. Ortodoncja dziecięca Poznań stwarza wyjątkowo komfortowe warunki wizyty dla dzieci, a zwłaszcza tych najmłodszych. Profesjonalna obsługa i miły personel zapewnia spokojną i pozbawioną czynników stresogennych atmosferę podczas wizyty stomatologicznej, w której mały pacjent czuje się spokojny i odprężony. Pierwszy kontakt dziecka z lekarzem ortodontą i oswojenie się z gabinetem dentystycznym są niezwykle ważne dla niego w budowaniu prawidłowego  i pozytywnego obrazu wizyty dentystycznej.

Aparaty stałe i ruchome dla dzieci, czyli jak przekonać dziecko do ich noszenia

Nieprawidłowości w ustawieniu zębów można zaobserwować po pojawieniu się pierwszych zębów stałych, czyli w wieku 6-8 lat. Jest to najlepszy czas na wizytę z dzieckiem w celu uniknięcia wad wymowy i skorygowania wszelkich nieprawidłowości. Wiele dzieci obawia się, że konieczność noszenia aparatów ortodontycznych sprawi, że będą wyglądały nieatrakcyjnie i śmiesznie. Takie myślenie powoduje, że z niechęcią i strachem udają się na wizytę u lekarza ortodonty. Ortodoncja dziecięca Poznań dysponuje aparatami stałymi i ruchomymi w bogatej kolorystyce dziecięcej, dzięki czemu mały pacjent nabiera śmiałości i odwagi w noszeniu takiego specyfiku. Dziewczynki mogą same zadecydować, jakiego koloru chcą nosić aparat i czy będzie on zdobiony brokatowymi bądź tęczowymi elementami. Chłopcy także aktywnie uczestniczą w procesie doboru odpowiedniego dla nich aparatu stałego czy ruchomego. Takie działania mają na celu zachęcanie dzieci do świadomego i chętnego noszenia aparatów i wyeliminowanie czynnika stresogennego związanego z noszeniem aparatu.

Piękny uśmiech i zdrowe zęby dziecka efektem leczenia i systematycznych wizyt u ortodonty

Każdy rodzic pragnie, by jego pociecha miała zdrowe i ładne zęby. Dokłada wszelkich starań, aby te marzenia się ziściły. Jednak czasem mimo starannych i gorliwych zabiegów higienicznych i stałej kontroli lekarskiej, zęby dziecka nie rosną tak, jak powinny i konieczne jest ich skorygowanie poprzez noszenie odpowiednich aparatów ortodontycznych. Wybór właściwego gabinetu ortodontycznego jest tu szczególnie istotny, bo to od niego będzie zależało nastawienie małego pacjenta do długotrwałego procesu leczenia i jego efektów. Ortodoncja dziecięca Poznań jest idealnym miejscem, w którym każde dziecko otrzyma profesjonalną pomoc i fachową opiekę podczas leczenia jego nieprawidłowości związanych z zębami. Mili i kompetentni lekarze potrafią zadbać o komfort psychiczny i fizyczny małego pacjenta, tak, by nie czuł bólu i niepokoju podczas wizyt stomatologicznych. Nowoczesny sprzęt i wysokiej jakości aparaty ortodontyczne spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających rodziców.

Zadowolenie pacjenta kluczem udanego leczenia i satysfakcji lekarza

Każdy lekarz odczuwa ogromne zadowolenie i spełnienie, kiedy jego pacjent, zwłaszcza ten najmłodszy, wychodzi z gabinetu uśmiechnięty i zadowolony, bez uczucia strachu czy grymasu na twarzy. Takie pozytywne odczucia z wizyt i leczenia ortodontycznego zębów, zapewnia ortodoncja dziecięca Poznań. Jak żadne inne gabinety, dbają o samopoczucie pacjenta i wykazują się ogromną cierpliwością i profesjonalizmem, niezbędnym w pracy z małymi pacjentami. Leczenie pod opieką takich lekarzy ortodontów zawsze skutkuje zadowoleniem dzieci i ich rodziców, a wizyty stomatologiczne nigdy nie będą kojarzyły się z bólem i cierpieniem.

To, jaki uśmiech będą posiadały dzieci w przyszłości, zależy od systematycznej kontroli ich rodziców i bacznego obserwowania, czy zęby pociech rosną prawidłowo. Nawet najmniejsze odstępstwo od normy lub sygnały niepokojące rodziców, powinny skłonić rodziców do umówienia się na  wizytę u ortodonty z ich pociechą. Pozwoli to zaoszczędzić późniejszego bólu i stresu związanego z niewłaściwym wyrzynaniem się zębów i skorygowanie wad we wczesnym etapie ich występowania. Bogata oferta różnorodnych aparatów stałych i ruchomych dla dzieci sprawia, że te nie powodują u nich dyskomfortu  związanego z ich noszeniem, a wręcz sprawiają, że dzieci z dumą prezentują kolorowe i bardzo oryginalne aparaty na zęby.

 

Komentarze

Podziel się z nami swoją wiedzą! Jeśli masz doświadczenie w tym temacie, napisz kilka słów komentarza. Bardzo dziękujemy!


Potrzebujesz włączonego javascript, aby móc komentować.
Scroll To Top