Ostatnia aktualizacja: 05.06.2017 13:38:36

Peeling glikolowy – sposób na młodą i piękną skórę

Kwas glikolowy to główny przedstawiciel alfa-hydroksykwasów (kwasów AHA), który występuje w naturalnych warunkach, w trzcinie cukrowej. Peeling z jego wykorzystaniem jest jednym z zabiegów, który zapewni naszej cerze piękny wygląd i pomoże usunąć przebarwienia, zmarszczki, nada jej ładnego kolorytu. Jeżeli szukasz skutecznego sposobu na poprawę wyglądu skóry twarzy to wypróbuj peelingu glikolowego.

zabiegi kosmetyczne

Na czym polega jego działanie?

Podczas zabiegu, na skórę nakładane są związki chemiczne o różnym stężeniu. Kwas glikolowy przenika w głąb skóry i wpływa na odbudowę włókien kolagenu i elastyny. Peeling ma za zadanie złuszczać martwy naskórek i powodować jego odnowę. Ma działanie nawilżające i antyoksydacyjne.

Czego mogę się spodziewać podczas zabiegu w salonie?

Pierwszym krokiem zabiegu jest odtłuszczenie twarzy przy pomocy alkoholu. Okolice ust i oczu zabezpieczane są wazeliną Kwas aplikowany jest jedynie na dwie minuty, szybko jest zmywany. Możemy odczuwać lekkie pieczenie, szczypanie, dlatego korzysta się z wentylatora, który ochładza i działa kojąco na skórę.

Zalecenia po zabiegu

Przede wszystkim musimy zrezygnować z opalania na okres około miesiąca. Niestosowanie się do tego zalecenia może prowadzić do zaburzeń pigmentacji. Nie wolno również zdrapywać łuszczącego się naskórka. Wskazane jest regularne nawilżanie skóry i stosowanie kremów z witaminą C, które wzmacniają działanie peelingu.

I najważniejsze... Efekty!

Stężenie kwasu dobieramy do potrzeb naszej skóry i oczekiwanego efektu. Dzięki niewielkim rozmiarom cząsteczki kwasu glikolowego może ona wnikać do głębokich warstw naskórka. Zapewnia on wygładzenie powierzchni skóry, nadaje jej jednolitego, ładnego kolorytu. Sprawia, że mniej widoczne są oznaki jej starzenia się. Zapobiega on powstawaniu zaskórników i krostek. Peeling glikolowy rozjaśnia przebarwienia i wszelkie plamy barwnikowe. Warto zastosować całą serię zabiegów, które zapewnią efekt regeneracji skóry.

Źródło: http://ladytime.pl

 

Komentarze

Podziel się z nami swoją wiedzą! Jeśli masz doświadczenie w tym temacie, napisz kilka słów komentarza. Bardzo dziękujemy!


Potrzebujesz włączonego javascript, aby móc komentować.
Scroll To Top