Ostatnia aktualizacja: 21.06.2017 22:17:18

Piękne zęby to piękna twarz

Wiosna, to najcudowniejsza pora roku. Przyroda budzi się do życia, a nam w sercu zaczyna grać melodia miłości. Chcemy się zakochać wiosną, bo to takie romantyczne, a i nastawienie lepsze. I kiedy już znalazł się potencjalny kandydat, kiedy umówiliśmy się na pierwszą randkę on się uśmiecha a tam...Jego uzębienie wskazuje, że ilość wypalanej nikotyny jest zdecydowanie zbyt duża, a spotkań ze szczotką i pastą zdecydowanie zbyt mała. No właśnie, dlaczego warto mieć piękne i białe zęby? Dlaczego zdrowe zęby są takie ważne?

implanty zębów

Wystarczy jedna iskra by wywołać pożar

Bakterie beztlenowe, które powodują zapalenie tkanek wokół zębów, mogą przeniknąć do krwiobiegu. Stamtąd mają prostą drogę do stawów, nerek czy serca. Zdarzają się też przypadki, że zawał serca czy cukrzyca zaczynają się od bólu zęba. Przez lekarzy taka choroba zwana jest odogniskową.

Niewielu pacjentów szuka też pomocy w przypadku, gdy zauważy krwawiące dziąsła. Nie zdając sobie sprawy, że po latach można stracić nie tylko zęby, ale też zdrowie. Dlatego ważne jest, aby wybrać się do dentysty gdy cierpimy na bóle głowy przy każdej zmianie pogody, gdy utrzymuje się stan podgorączkowy bez powodu, nerwowość oraz bezsenność kilka razy w tygodniu.

Wpływ zdrowia zębów na organizm

Nieleczona próchnica może spowodować przedostanie się bakterii z ropnia umieszczonego w dziąśle lub wierzchołku zęba także do gałki ocznej. Zakażenie oraz trwałe uszkodzenie siatkówki może się skończyć nawet utratą wzroku.

Paciorkowce i gronkowce z zainfekowanych zębów przedostając się do krwiobiegu, zostają zaatakowane przez limfocyty. Tak oblepione osadzają się w naczyniach krwionośnych, tworząc blaszkę miażdżycową. Nie leczone latami, powodują zawał, nadciśnienie, udar lub nawet zapalenie wsierdzia.

Próchnica jest też częstą iskrą zapalną w przypadku zapalenia stawów, bowiem bakteria, która przeniesie się do krwiobiegu może zaatakować kolana i łokcie.

Zepsuty ząb, który rozsiewa paciorkowce potrafi tak rozregulować autoimmunologiczny układ odpornościowy, że może dojść także do powstania łuszczycy, cukrzycy typu I czy nawet zapalenia tarczycy.

Szczerbaty uśmiech to nie tylko defekt kosmetyczny. To także prosta droga do pojawienia się zmarszczek. Przez braki w uzębieniu osłabiają się mięśnie, na których pokazują się zmarszczki. Dlatego, nawet jeśli stracimy tylko jeden ząb, warto wybrać się do kliniki stomatologicznej, gdzie będziemy mogli wstawić sobie implant.

Jaki ośrodek wybrać aby się cieszyć nieskazitelnym uśmiechem??

Warto pamiętać, aby wybrać wysokojakościową klinikę stomatologiczną, gdzie stomatologia estetyczna jest na bardzo wysokim poziomie, a implanty zębów nie spowodują zakażenia czy opadnięcia dziąseł. Liczy się czas, bowiem wkrótce po usunięciu zęba zaczyna zanikać kość, w której był osadzony. A zatem, warto zdecydować się na implanty dentystyczne bardzo szybko po usunięciu zęba. Koniecznie w renomowanej klinice stomatologicznej, która dysponuje najlepszym sprzętem do tego typu zabiegów. Małe gabinety, nie zapewnią maksymalnej ochrony zdrowia pacjenta w trakcie zabiegu, a także po. Bowiem tylko duże kliniki mają na to odpowiednie środki oraz personel.

Artykuł poleca CANDEO Clinic Poznań

 

Komentarze

Podziel się z nami swoją wiedzą! Jeśli masz doświadczenie w tym temacie, napisz kilka słów komentarza. Bardzo dziękujemy!


Potrzebujesz włączonego javascript, aby móc komentować.
Scroll To Top