Ostatnia aktualizacja: 05.06.2017 13:38:37

Operacje powiększenia piersi - co o nich sądzić?

Nie ma nic złego w chęci poprawienia tego, co wydaje się mało atrakcyjne w naszych ciałach. Nie ma nic złego w pragnieniu poprawieniu swojego wyglądu w celu polepszenia własnego samopoczucia i zwiększenia zainteresowania otoczenia naszą osobą. Natura nie jest doskonała i nie zawsze jednakowo sprawiedliwie traktuje wszystkich. Dlatego bardzo popularne są wszelkiego rodzaju zabiegi plastyczne ciała.

pklinika

Nie można oczywiście popadać w skrajności i dokonywać poprawek w miejscach, które ich nie wymagają. Podstawą dobrego samopoczucia i szacunku ze strony innych jest akceptacja siebie i własnego ciała. Owa akceptacja przychodzi z czasem i nie można jej nabyć. Trzeba się jej nauczyć. Niemniej operacje plastyczne są często jedynym sposobem na nabranie pewności siebie. Zwłaszcza w przypadku kobiecych piersi.

Przyjęło się myślenie, że kobiety zwykły korzystać z usług chirurga plastycznego właśnie z powodu swoich piersi. Operacja plastyczna dla wielu niewiast staje się swoistym punktem honoru, obowiązkiem, który każda kobieta musi wypełnić w pewnym wieku. Jednak powiększanie piersi nie jest jedyną specjalnością chirurga plastycznego i nie każda kobieta marzy o tym zabiegu. Czasem jest wręcz przeciwnie – kobiety udają się na wizytę z lekarzem, by skonsultować z nim operację pomniejszenia swojego biustu.

Jednak cel takich zabiegów jest zawsze taki sam – sprawienie, że kobieta będzie czuła się lepiej ze swoim ciałem. Nadanie poszczególnym częściom jej ciała estetycznego i atrakcyjnego wyglądu. Nie ma nic złego w takim myśleniu i działaniu z myślą o poprawieniu niedoskonałości natury. Nie każdy(a nawet nikt) nie rodzi się doskonały i czasem wizyta u specjalisty jest najlepszym rozwiązaniem, które sprawi, że na twarzy znów pojawi się uśmiech i zadowolenie.

Kwestia poprawiania niedoskonałości biustu jest również niezwykle ważna z punktu widzenia kobiet, które pragną przywrócić swoim piersiom dawny blask, który został utracony z powodu poważnych chorób. Takich kobiet jest mnóstwo, a utrata piersi w ich odczuciu jest swoistą utratą kobiecości. Dla tych kobiet rekonstrukcja piersi jest jedynym rozwiązaniem, które jest w stanie przywrócić im doskonałe samopoczucie. Jest to zabieg plastyczny, ale wynika on nie z zachcianki, ale z potrzeby, pragnienia bycia kobietą.

Można mieć negatywne zdanie na temat zabiegów plastycznych, którym poddają się kobiety. Można uważać, że tego typu poprawki nanoszone na ciało są zbędne i wynikają tylko i wyłącznie z niskiego poczucia własnej wartości. Ale każdy, kto myśli w ten sposób jest w błędzie. Operacje tego typu tylko w niewielu przypadkach wynikają z zachcianek. W większości sytuacji są one wynikiem potrzeby, której nie zaspokoją ćwiczenia fizyczne, ani spotkania z psychologiem. W wielu przypadkach operacje plastyczne piersi są konieczne. Nie można powiedzieć, że są usprawiedliwione, bowiem decydowanie się na takie zabiegi nie wymaga żadnego usprawiedliwiania się.

Zapraszamy do odwiedzenia naszej kliniki Art Medical Center.

 

Komentarze

Podziel się z nami swoją wiedzą! Jeśli masz doświadczenie w tym temacie, napisz kilka słów komentarza. Bardzo dziękujemy!

Dominika
Wszystko jest dla ludzi, byle z umiarem Przede wszystkim implanty powinny być dopasowane przez dobrego chirurga,majac na uwadze sylwetke pacjentki Moj lekarz polecil mi mentory, wybralam te anatomiczne, bo jakies subtelniejsze mi sie wydawaly i faktycznie takie sa. Maja naturalny ksztalt a'la lezka, wiec niewprawione oko nie zauwazy jakiejkolwiek ingerencji
5 lat temu
Odpowiedz
Potrzebujesz włączonego javascript, aby móc komentować.
Strona: 1 Wszystkie
Potrzebujesz włączonego javascript, aby móc komentować.
Scroll To Top