Ostatnia aktualizacja: 25.02.2020 13:17:37

Jak zmusić się do chodzenia na siłownię?

Obecnie bardzo dużo mówi się na temat aktywności sportowej i jej roli w naszym życiu. Jest ona ważna, czy też nie? Oczywiście, że jest to bardzo ważna rzecz, ponieważ to właśnie dzięki niej można zadbać o siebie. Ruch to zdrowie. Kto się rusza nie będzie miał takich problemów ze zdrowiem jak wiele innych osób, które ciągle siedzą na kanapie przed telewizorem. Jest tyle wspaniałych sportów, dzięki którym można się ruszać, że każdy bez problemu znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

siłownia

Spalanie kalorii

Jeżeli ktoś nie wie jak zacząć, to koniecznie powinien skorzystać z usług trenera personalnego. Takie osoby znajdziemy na każdej siłowni. Dlaczego akurat w ten sposób? Ponieważ będzie to dla nas doskonała dawka motywacji, dzięki której w końcu się ruszymy. Tym bardziej, że za usługi takiego człowieka trzeba płacić. Jeżeli nie chcemy wyrzucać pieniędzy w błoto. Na początku tylko możemy współpracować z takim człowiekiem, który pomoże nam w odpowiedni sposób dobrać zestaw ćwiczeń. Potem, kiedy będziemy mieli już chociażby podstawową wiedzę, to samodzielnie będziemy kierować własnym planem treningowym, Jeżeli jednak trener personalny nie jest nam potrzebny, to i tak nie ma żadnych wymówek aby nie rozpoczynać swojej przygody z siłownią, która jest najczęściej wybieranym miejscem aktywności sportowej. Jak zacząć przygodę z siłownią samodzielnie?

Odpowiedni strój

  Przede wszystkim przyda nam się odpowiedni strój sportowy. Buty to podstawa, dzięki czemu nasza noga zawsze będzie stała pewnie na ziemi i nie będziemy ich narażać na kontuzję. Koniecznością są buty sportowe a nie trampki, które reklamowane jako obuwie sportowe ze względu na swoją konstrukcję nie nadają się do tego typu miejsc. Jeżeli chodzi o ubranie to musi to być coś luźnego, dzięki czemu nasze ruchy nie będą się krępowały. Luźna koszulka, wygodne spodnie (na pewno nie jeansy!). Wiele pań decyduje się na specjalne legginsy, które mimo tego, że są obcisłe pozwalają na swobodne wykonywanie ruchów. Każda pani powinna również zainwestować w odpowiedni stanik sportowy, żeby nie musieć przejmować się podskakującym biustem.

Wstęp do ćwiczeń

  Dlaczego amatorom przydaje się trener personalny? Ponieważ nie tylko dobiera on odpowiednie zestawy ćwiczeń ale również pokazuje jak powinno się je wykonywać. Źle wykonane ćwiczenie to kontuzja, która nadejdzie w bardzo szybkim tempie. A przecież nie o to nam chodzi. Warto więc wysłuchać kogoś co lepiej się zna, dzięki czemu uda nam się uniknąć już na samym wstępie do ćwiczeń wielu pomyłek. Niezależnie od tego, czy ćwiczymy w grupie, czy też samodzielnie - podczas każdego treningu ważne są dwa punktu. Pierwszy z nich to rozgrzewka a drugi rozciąganie. W trosce o swoje zdrowie nie można pomijać tych dwóch elementów, ponieważ znowu możemy sobie samodzielnie zaszkodzić. Jeżeli chodzi o same ćwiczenia, to do wyboru mamy na siłowni wiele wspaniałych urządzeń sportowych, dzięki którym będzie można wykonywać ćwiczenia na poszczególne partie ciała z obciążeniem lub bez tego obciążenia. Więcej informacji znajdziesz w artykule https://primalife.pl/style/jak-zaczac-cwiczyc-na-silowni- podpowiadamy-jak-zaczac-przygode-z-silownia

 

Komentarze

Podziel się z nami swoją wiedzą! Jeśli masz doświadczenie w tym temacie, napisz kilka słów komentarza. Bardzo dziękujemy!


Potrzebujesz włączonego javascript, aby móc komentować.
Scroll To Top