Ostatnia aktualizacja: 05.06.2017 13:38:37

Stomatologia estetyczna – jakie usługi obejmuje?

Współczesna stomatologia zajmuje się nie tylko profilaktyką i leczeniem zębów, ale również poprawianiem ich wyglądu. Jest to obecnie jedna z najprężniej rozwijających się dziedzin stomatologii, ponieważ coraz więcej pacjentów chce nie tylko mieć zdrowe, ale również piękne zęby. Do zabiegów oferowanych przez stomatologię estetyczną zaliczamy takie zabiegi jak zmiana kształtu i barwy, korektę zgryzu, wybielanie i piaskowanie zębów.

Wszystkie te zabiegi wykonamy w prawie każdym gabinecie stomatologicznym.

rentgen jamy ustnej

Zmiana kształtu zębów uzależniona jest od rodzaju defektu. Jeśli jest on niewielki, korekta możliwa jest przy zastosowaniu materiałów kompozytowych. Przy większych zniekształceniach lub uszkodzeniach stosuje się korony lub licówki. Zniszczona lub brakująca część zęba zastępowana jest uzupełnieniem z porcelany. W przypadku korony może być to odtworzony cały ząb. Licówka to cienki porcelanowy listek mocowany na przedniej części zęba. Zastosowanie jej pozwala na osiągnięcie nie tylko pożądanego kształtu zębów, ale również ich barwy. W ramach stomatologii estetycznej dokonuje się również korekty zgryzu. Dzięki aparatom ortodontycznym możliwe jest skorygowanie nawet znacznych wad, które stanowią nie tylko defekt estetyczny, ale również przysparzają problemów zdrowotnych.

Wybielanie zębów polega na zastosowaniu odpowiednich zestawów i lamp wybielających. W zależności od stopnia przebarwienia określana jest liczba wizyt koniecznych do osiągnięcia pożądanego efektu. Dzięki tej metodzie nasz uśmiech odzyskuje blask i niewątpliwie będzie dodawał pewności siebie. Efekty wybielania utrzymują się zwykle około 3 lat, należy jednak pamiętać, by po zabiegu unikać barwiącego jedzenia i picia oraz palenia tytoniu.

Piaskowanie zębów jest zabiegiem polegającym na usuwaniu osadu za pomocą tzw. piaskarki, która pod ciśnieniem wyrzuca drobinki piasku z wodą. Przed zabiegiem wykonuje się zdjęcie kamienia nazębnego za pomocą ultradźwiękowej końcówki, natomiast po nim nakłada się „płynne szkliwo”, które hamuje przebarwienia i rozwój próchnicy. Zabieg piaskowania daje efekt bielszych i czystszych zębów (źródło: http://chirurgia-stomatologiczna.info.pl/stomatologia/stomatologia-estetyczna/).

Piękny, zdrowy uśmiech jest wymogiem naszych czasów. Osoby, które mogą się nim poszczycić, są zdecydowanie lepiej postrzegane przez otoczenie, a także czują większą pewność siebie. Warto więc, jeśli nasze zęby odbiegają od ideału, poddać się tym zabiegom, by poprawić jakość swego życia. Więcej o stomatologii estetycznej można przeczytać na stronie www.ferreus.pl.

 

Komentarze

Podziel się z nami swoją wiedzą! Jeśli masz doświadczenie w tym temacie, napisz kilka słów komentarza. Bardzo dziękujemy!


Potrzebujesz włączonego javascript, aby móc komentować.
Scroll To Top