Ostatnia aktualizacja: 05.03.2018 08:35:26

Utrzymanie efektu wybielania

Zapewne każdy, bez wyjątku marzy o olśniewającym uśmiechu. Posiadanie całej gamy śnieżnobiałych zębów z pewnością przyczynia się do częstego, nieskrępowanego okazywania radości. Niezliczona ilość badań dowodzi, iż osoby stale i szeroko uśmiechające się są postrzegane jako bardziej atrakcyjne oraz otwarte. Jednym ze sposobów wspomagających ten proces jest wybielanie. Niestety żadna z metod nie daje efektu, który mógłby pozostać na zawsze. Jak zatem wybrać optymalny rodzaj kuracji dającej długotrwały efekt?

wow

Wizyta u dentysty

Wiele osób borykających się z problemem przebarwionych zębów zwraca się o pomoc do fachowca. Istnieje tutaj kilka możliwości, jednak w każdym przypadku pierwszym podejmowanym krokiem jest usunięcie kamienia nazębnego oraz wszelkich zalegających na płytce osadów. Co więcej, wskazana jest również pełna diagnostyka i zabezpieczenie ubytków, gdyż w przeciwnym razie zabieg może bardziej zaszkodzić niż pomóc. Najskuteczniejszą, choć jednocześnie najbardziej kosztowną metodą jest wybielanie przy użyciu lampy. W tym przypadku wymagane są 3 około 15 minutowe sesje, w których na zęby nakłada się specjalny żel, a następnie naświetla się go niebieskim światłem. Innym, dość skutecznym rozwiązaniem jest stworzenie spersonalizowanych nakładek na zęby, wypełnionych aktywnym żelem. Mimo iż, metody stomatologiczne są dość skuteczne, to należy liczyć się ze sporym wydatkiem oraz koniecznością zapłaty za wszystkie usługi jakie oferuje dentysta.

Kuracje domowe

Sposobów na przewrócenie bieli w zaciszu domowym jest wiele, jednak zaledwie kilka z nich jest w stanie realnie wpłynąć na ich odcień. Bezsprzecznie najbardziej skuteczne w tej dziedzinie są paski wybielające. Użycie ich jest stosunkowo tanie i nie wymaga specjalistycznej wiedzy, a kuracja trwa zaledwie kilka dni. Dwa razy dziennie przykleja się przezroczyste paski na zęby i pozostawia na około 30 minut. Efekty widoczne są już po kilku dniach i aby cieszyć się nimi jak najdłużej warto powtarzać procedurę co pół roku. Również bardzo popularne jest stosowanie specjalnych past wybielających. Codzienna higiena jamy ustnej polega wtedy na wykorzystywaniu specjalnej pasty rano i wieczorem. Sposób ten jest bardzo przystępny, jednakże nie przynosi spektakularnych efektów.

Utrzymaj efekt jak najdłużej

Niestety żadna z metod nie daje gwarancji na dożywotni efekt śnieżnej bieli zębów. Duży wpływ na jego trwałość ma rodzaj spożywanego pokarmu. Zdecydowanie zalecane jest stosowanie tzw. „białej diety”, czyli jedzenie niezawierającego w składzie silnych substancji barwiących. Ponadto, należy zadbać o dokładną higienę jamy ustnej. Oprócz mycia zębów rano i wieczorem, warto poświęcić kilka minut na szczotkowanie po każdym posiłku. Polecana jest również całkowita rezygnacja z palenia.

 

Komentarze

Podziel się z nami swoją wiedzą! Jeśli masz doświadczenie w tym temacie, napisz kilka słów komentarza. Bardzo dziękujemy!


Potrzebujesz włączonego javascript, aby móc komentować.
Scroll To Top