Ostatnia aktualizacja: 05.06.2017 13:38:38

Zdrowie maluszka i przyszłej mamy

Okres ciąży to jeden z najpiękniejszych momentów, jaki może spotkać młodą kobietę. Przekazanie daru życia to nie tylko przywilej, ale przede wszystkim wielka odpowiedzialność. Przyszła mama musi szczególnie dbać nie tylko o swoje zdrowie, ale także o prawidłowy rozwój dziecka. Zdrowa dieta nie zawsze jest w stanie dostarczyć odpowiedniej ilości składników, dlatego warto sięgnąć po specjalne suplementy diety, które uzupełniają kobiecy organizm w niezbędny zestaw witamin i mikroelementów. Dzisiaj porównamy ze sobą dwa popularne produkty: Prenatal ProBaby oraz Pregna 250 DHA.

brzuszek

Na dobry początek

Coraz większą popularnością wśród przyszłych rodziców cieszy się świadoma decyzja o poczęciu dziecka. Bardzo istotną kwestią jest prawidłowe przygotowanie organizmu kobiety do przyszłej ciąży. Prenatal ProBaby jest suplementem diety przeznaczonym dla par starających się o potomstwo, zarówno dla kobiet, jak i przyszłych ojców. W jego składzie znajduje się, m.in.: magnez, cynk, żelazo, witaminy C, E, B12 i A, a także kwas foliowy, selen i miedź. Zestaw dla kobiet zawiera dodatkowo L-argininę odpowiedzialną za ukrwienie macicy, natomiast męski odpowiednik posiada L-karnitynę, która wspomaga ruchliwość oraz ilość plemników. W połączeniu z odpowiednią dietą i aktywnością fizyczną produkty znacznie wspomagają płodność i mogą być stosowane nawet w początkowym okresie ciąży.

W zdrowym ciele zdrowe dziecko!

Każda kobieta w ciąży powinna sięgnąć po odpowiedni dla niej suplement diety (oczywiście nie może to się odbyć bez konsultacji z lekarzem-ginekologiem). Jednakże nie każdy preparat wykazuje podobne działanie. Wybór medyczny Pregna 250 DHA zawiera kwas tłuszczowy Omega3, który odpowiada za prawidłowy rozwój układu nerwowego. Wspomaga on wzrost mózgu już w okresie płodowym, którego intensywny rozwój trwa aż do końca ciąży. Produkt zawiera olej rybi z wysokooczyszczonych tłustych ryb morskich i może być stosowany także w trakcie karmienia piersią. Dziecko wraz z mlekiem matki otrzymuje cenne składniki odżywcze, które stymulują pracę jego mózgu na poziomie komórkowym.

Środki kosmetyczne

Należy mieć na uwadze, iż przez skórę kobiety może przenikać wiele różnorodnych substancji, które następnie trafiają do układu krwionośnego dziecka. W związku z tym bezpiecznie jest kupować kosmetyki z apteki, bowiem sprzedawca może profesjonalnie doradzić odpowiedni preparat, a także ostrzec przez ewentualnymi skutkami ubocznymi stosowania określonych produktów. Apteki oferują również profesjonalne środki przeciw rozstępom i specjalistyczne płyny do higieny intymnej, jakie ciężko znaleźć w drogeriach i na półkach supermarketów.

 

Komentarze

Podziel się z nami swoją wiedzą! Jeśli masz doświadczenie w tym temacie, napisz kilka słów komentarza. Bardzo dziękujemy!


Potrzebujesz włączonego javascript, aby móc komentować.
Scroll To Top