Ostatnia aktualizacja: 03.07.2018 13:15:00

Pierzga pszczela - czym jest i jak wpływa na organizm?

Wszyscy chyba zdają sobie sprawę jak pozytywnie wpływa na ludzki organizm miód - jego dobroczynne działanie jest zresztą nagłaśniane w artykułach i reklamach. Jednak jeśli chodzi o wytwory pszczele, nie tylko sam miód jest czymś co należy dla swojego zdrowia spożywać. Mniej znana, a równie, albo może wręcz bardziej dobroczynna jest także pierzga pszczela! Zapewne niewiele osób kojarzy nawet czym ona dokładnie jest, dlatego w tekście wyjaśniamy wszelkie wątpliwości! Tłumaczymy również jaki wpływ ma pierzga pszczela na nasz organizm, gdzie można ją znaleźć oraz ile mniej więcej się za nią zapłaci!

miód

Pierzga pszczela - zdrowotna mieszanka

Pierzga pszczela to mieszanka miodu, pyłku oraz mleczka pszczelego. Nie jest to jednak bynajmniej mieszanka wykonana przez człowieka, a przez pszczoły - które ubijają z nich masę i składają w komórkach pszczelich, zabezpieczając je miodem. Dzięki takiej ochronie całość ulega fermentacji beztlenowej, co jeszcze dodaje jej mocy zdrowotnej. W efekcie gotowa pierzga pszczela jest bardzo silnym środkiem - chyba najsilniejszym ze środków pszczelarskich. Każdy element jest bowiem zdrowy dla organizmu ludzkiego, a wszystkie razem działają z potrójną siłą. Należy jedynie sprawdzić, czy ktoś aby nie jest uczulony - pyłki czy miód czasem powodują alergie, dlatego warto to zweryfikować przed podjęciem regularnego zażywania. Dodajmy tylko, że dzieje się to raczej rzadko.

Pierzga pszczela - wpływ na organizm

Pierzga pszczela jest niezwykle zdrowa, dlatego jej regularne spożywanie ma mnóstwo pozytywnych korzyści. To kompilacja witamin i minerałów, które wspomagają organizm między innymi w następujący sposób:

  • pierzga pszczela wspomaga odnowę komórkową, dzięki czemu lepiej chroni przed niektórymi chorobami oraz pomaga zachować jędrną, piękną skórę
  • przyspiesza regenerację organizmu po chorobach czy operacjach
  • wzmacnia odporność całego organizmu
  • zwiększa ilość czerwonych krwinek
  • sprzyja zabliźnianiu wrzodów na dwunastnicy
  • wpływa pozytywnie na cały układ pokarmowy
  • wpływa pozytywnie na drogi moczowe
  • wzmacnia układ nerwowy, wspierając organizm na przykład w wyjściu z depresji
  • reguluje przemianę materii
  • zapobiega wystąpieniu anemii
  • wspomaga leczenie kataru siennego czy astmy
  • wzmaga apetyt
  • pomaga w walce z bakteriami i grzybami.

Jak widać, pierzga pszczela posiada liczne zastosowania i rzeczywiście jest dla ludzkiego organizmu niemal zbawienna! Warto zatem wspomagać się nią w walce z chorobami czy przeciwdziałając im.

Pierzga pszczela - cena

Gdzie znaleźć pierzgę pszczelą i ile może kosztować? Na pewno znajdziemy ją w sklepach ze zdrową żywnością - możemy na przykład zamówić ją w Internecie. Cena produktu uzależniona jest od producenta, a także miejsca gdzie kupujemy. Jedni powiedzą zresztą, że jest dosyć tania, jak za tak wartościowy produkt, a inni stwierdzą, że to towar dosyć drogi. Za słoiczek około 100 gramów trzeba zapłacić około 30 złotych. Oczywiście, im większą paczkę kupujemy, tym bardziej okazyjna jest cena. Ale ponieważ pierzga pszczela starcza na dosyć długo, każdy sam może zdecydować która opcja najbardziej się opłaca.

 

Komentarze

Podziel się z nami swoją wiedzą! Jeśli masz doświadczenie w tym temacie, napisz kilka słów komentarza. Bardzo dziękujemy!


Potrzebujesz włączonego javascript, aby móc komentować.
Scroll To Top