Ostatnia aktualizacja: 08.10.2019 08:51:21

Apteki internetowe - wszystko co warto wiedzieć przed zakupami

W dobie spopularyzowanego internetu dostęp do usług i informacji jest znacznie ułatwiony. Z użyciem klawiatury i myszki jesteśmy w stanie zamówić leki redukując ilość poświęconego na ich pozyskanie czasu. Przy większych zamówieniach jest to szansa na zaoszczędzenie znaczącej sumy pieniędzy.

apt100

Apteki internetowe w przeszłości

Apteki internetowe swoje początki miały pod koniec lat 90 XX wieku. Lata 90 to czas, kiedy internet zaczynał przybierać charakter publiczny na większą skalę. Z uwagi na zwiększoną wygodę, handel przez to medium z czasem nabierał coraz większej liczby zwolenników. Z czasem stało się to normalnością i ogromne przedsiębiorstwa takie jak Amazon zdominowały globalny rynek. Kilka miesięcy przed rokiem 2000 powstała pierwsza zaufana apteka internetowa. Od poprzednich różniła się tym, że była stworzona przez osoby faktycznie powiązane z branżą. Dla dobra konsumentów Państwowa Komisja Stowarzyszenia Aptecznego stworzyła witrynę, na której znaleźć można działające zgodnie z prawem podmioty. Apteki oficjalne zezwolenie na prowadzoną działałność od państwa zaczęły otrzymywać po roku 2003.

Czego uczy nas historia?

Historia aptek internetowych nakłania nas przede wszystkim do przestrzegania określonych reguł bezpieczeństwa. Pod żadnym pozorem nie można kupować leków ze źródeł niesprawdzonych, niezweryfikowanych i nieposiadających oficjalnego zezwolenia od państwa. Wiele osób natrafiając na oferty preparatów dostępnych wyłacznie na receptę w internecie wpada w złudną nadzieję i zamawia niesprawdzone leki. Najczęściej takie zajście kończy się na utracie środków finansowych. Znane są jednak przypadki, gdzie klienci po uiszczeniu zapłaty otrzymywali paczkę, ale z czymś innym lub lekiem podrobionym. Przy okazji popełnienia tego błędu podajemy przestępcy swój adres oraz narażamy się na ewentualne komplikacje.

Która apteka internetowa świadczy prawdziwe usługi?

Jedynym warunkiem, jaki musi spełnić apteka internetowa jest posiadanie zezwolenia na prowadzenie deklarowanej działałalności. Wówczas mamy pewność, że spełnia określone w prawie normy, a podmiot ma prawo do legalnego handlu i obrotu takimi środkami. Produkty apteczne codziennego użytku, leki OTC, suplementy czy kosmetyki możemy zakupić zdalnie np. na stronie https://www.wapteka.pl. W Polsce realizacja recept może odbywać się tylko i wyłącznie stacjonarnie. Aczkolwiek istnieje możliwość zarezerwowania leku przed udaniem się do fizycznej placówki.

Korzystanie z usług apteki internetowej pozwala nam zaoszczędzić na kilka sposobów. Na pierwszym miejscu są sezonowe promocje na akcesoria urodowe i rozwiązania prozdrowotne. Bardzo często w aptekach internetowych spotkać możemy się z promocjami polegającymi na obniżce cenowej, dołączeniu darmowej próbki suplementu czy niezbędnego do zastosowania leku akcesorium. Spotkać możemy też się z ofertą leków przed końcem termnu ważności - wówczas ich cena obniżona moze być nawet o połowę.

Apteka internetowa ułatwia też nabycie mniej oczywistych rzeczy takich jak sprzęt medyczny czy rehbilitacyjny trudno dostępny w placówkach stacjonarnych. W internecie to my decydujemy o tym jaki model produktu najbardziej nam odpowiada.

 

Komentarze

Podziel się z nami swoją wiedzą! Jeśli masz doświadczenie w tym temacie, napisz kilka słów komentarza. Bardzo dziękujemy!


Potrzebujesz włączonego javascript, aby móc komentować.
Scroll To Top