Ostatnia aktualizacja: 08.08.2017 08:38:14

Konsultacje z lekarzami różnych specjalizacji w trybie online

Konsultacje z lekarzami różnych specjalizacji są istotnym elementem niemalże każdej praktyki lekarskiej. Wynika to ze specyfiki wielu chorób, które mogą wykraczać poza obszar zainteresowania konkretnej dziedziny. Wadą konsultacji lekarskich jest ich czasochłonność – bezpośredni kontakt ze specjalistą innej gałęzi medycyny, niejednokrotnie wymaga dużego zaangażowania. Szybkie konsultacje lekarskie możliwe są za pośrednictwem internetowych portali medycznych dla lekarzy.

lekarz i pacjent

Nad rzetelnością i wiarygodnością treści publikowanych na portalach medycznych czuwa sztab wykwalifikowanych redaktorów (najczęściej lekarzy). Oferowane przez nich informacje, mają na celu poszerzyć wiedzę specjalistów oraz zainteresować ich nowinkami z zakresu medycyny.

Profesjonalne portale medyczne – jak skonsultować się z innymi lekarzami za ich pośrednictwem?

Konsultacje z lekarzami z innych dziedzin można odbyć za pośrednictwem profesjonalnych portali medycznych. Przykładowo na portalu dla lekarzy Tevamed, by móc prowadzić konsultacje z lekarzami, należy się zarejestrować. W tym celu należy podać takie informacje, jak: imię i nazwisko, specjalizację, tytuł naukowy oraz numer, stanowiący potwierdzenie prawa do wykonywania zawodu (numer PWZ).  Ponadto konieczne jest także podanie adresu e-mail, a także ustawienie swojej unikalnej nazwy użytkownika i hasła, niezbędnego do każdorazowego zalogowania się w systemie. Podstawową zaletą konsultacji z lekarzami różnych specjalizacji za pośrednictwem portalów medycznych jest to, że dzięki nim można racjonalniej gospodarować czasem.

Lekarskie konferencje branżowe sprzyjają wymianie informacji

Formą konsultacji lekarskich są także branżowe wykłady,  konferencje i sympozja. Sprzyjają one wymianie informacji i poglądów, a także pozyskiwaniu fachowej wiedzy na różne tematy z zakresu medycyny. Z punktu widzenia możliwości poszerzenia horyzontów najciekawsze są konferencje, w których uczestniczą specjaliści różnych dziedzin medycyny oraz o zróżnicowanych tytułach naukowych. Informacje na temat wykładów, konferencji i sympozjów dostępne są na portalach medycznych, stronach organizatorów, a także w bazach wydarzeń medycznych. Niemożność aktywnego uczestnictwa w tego typu wydarzeniach rekompensują sprawozdania oraz publikacje pokonferencyjne.

 

Komentarze

Podziel się z nami swoją wiedzą! Jeśli masz doświadczenie w tym temacie, napisz kilka słów komentarza. Bardzo dziękujemy!


Potrzebujesz włączonego javascript, aby móc komentować.
Scroll To Top