Ostatnia aktualizacja: 07.04.2021 12:12:51

Domowy masaż - jak go wykonać?

Siedzenie przez cały dzień może sprawić, że twoje ciało będzie bolało, zamiast je zrelaksować. Oglądanie ulubionych seriali na kanapie, praca w domu w prowizorycznym biurze przez cały dzień lub po prostu siedzenie w miejscu może spowodować, że nasze ciało stanie się sztywne i zestresowane. Wówczas mogą się pojawiać bóle i rożnego rodzaju dolegliwości. Jak im zapobiegać? 

masaż

Co robić, gdy te bóle i dolegliwości się pojawią? Teraz, gdy wszyscy zostajemy w domu, a spa są zamknięte (a usługi masażu w domu nie są idealne), najlepszą rzeczą do zrobienia jest nauczyć się masażu samemu! 

Masaż - sposób na rozładowanie napięcie i niwelowanie skutków stresu 

Kto nie kocha masaży? Jest to relaksujący zabieg, który uwielbiamy otrzymywać ze względu na jego czystą zdolność do redukcji stresu, niepokoju i natychmiastowego podnoszenia nas na duchu. Hurtownia medyczna Medwil to miejsce, w którym znajdziesz wszelkie niezbędne do masażu akcesoria.

Dziś, gdy SPA pozostają zamknięte, nie mamy co liczyć na profesjonalny zabieg. Nic straconego! Masaż możesz również wykonać w zaciszu własnego domu.  

Nie ma wątpliwości, że masaż jest korzystny dla ciała i duszy. Jeśli jest to tak ważna część zdrowego stylu życia, dlaczego nie robimy tego częściej? Cóż, większość z nas myśli o masażu jako o przysmaku, czymś co kosztuje pieniądze i zajmuje czas. Jeśli zdecydujesz się pójść do spa lub odwiedzić prywatnego masażystę, może to być prawdą. Ale wspaniałą rzeczą jest to, że masaże mogą być również wykonywane w domu, przez przyjaciół i rodzinę, i nie musi to trwać zbyt długo. Wystarczy 10 minut pocierania w dół na konkretnym obszarze może pomóc złagodzić stres, uzyskać przepływ krwi i zostawić czujesz się zrelaksowany i orzeźwiony. 

Następnym razem, gdy poczujesz potrzebę relaksu i odprężenia, poproś kogoś bliskiego, aby Ci pomógł. Oni również odniosą z tego wiele korzyści, więc nie bój się poprosić! Upewnij się, że jesteś w spokojnym miejscu, wyłącz wszystkie cyfrowe rozpraszacze, złap trochę kojącego olejku, jeśli to konieczne i powiedz drugiej osobie, który obszar Twojego ciała potrzebuje czułej opieki. 

ŁOKCIE 

CO: Jest to prawdopodobnie najbardziej klasyczny obszar ciała, w którym ludzie czują napięcie i masaż w tym miejscu może prowadzić do złagodzenia stresu i jest świetnym sposobem na rozluźnienie mięśni. 

JAK: Zacznij od umieszczenia dłoni na ramionach z kciukami na górnej części pleców i czterema palcami tuż po stronie obojczyka. Wykonuj okrężne ruchy całą dłonią i skup się na wykonywaniu kółek kciukami po obu stronach kręgosłupa tuż poniżej linii obojczyka. Aby uzyskać głębsze i bardziej relaksujące głaskanie, użyj obu dłoni na jednym ramieniu jednocześnie, utrzymując ruch okrężny. 

GŁOWA 

CO: Tradycyjny masaż głowy, będący doskonałym sposobem na rozładowanie stresu, pochodzi z Indii i opiera się na starożytnej ajurwedyjskiej formie leczenia. 

JAK: Umieść dłonie, z rozłożonymi palcami, po bokach głowy i powoli przesuwaj dłonie w górę, tak jakbyś myła włosy szamponem. Po dotarciu do czubka głowy, pozwól palcom delikatnie zsunąć się z głowy, a następnie opuść ręce i przesuń je w inny obszar głowy. Powtórz tę czynność na całej skórze głowy, a następnie wykonaj ruch wcierający, używając jedynie opuszków palców. 

 

Komentarze

Podziel się z nami swoją wiedzą! Jeśli masz doświadczenie w tym temacie, napisz kilka słów komentarza. Bardzo dziękujemy!


Potrzebujesz włączonego javascript, aby móc komentować.
Scroll To Top