Ostatnia aktualizacja: 05.06.2017 13:37:56

Co warto wiedzieć o prywatnym ubezpieczeniu zdrowotnym

Ubezpieczenia zdrowotne oferowane przez firmy ubezpieczeniowe wchodzą zazwyczaj w zakres ubezpieczeń na życie bądź majątkowych. Nie istnieje bowiem prawnie zdefiniowane pojęcie prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego. Gdy powstaną odpowiednie regulacje prawne będzie można spodziewać się jeszcze większej dynamiki rozwoju tego segmentu. Nie przeszkadza to jednak w żadnych stopniu w sprawnej organizacji usług medycznych przez towarzystwa ubezpieczeniowe w ramach obowiązujących przepisów. Prywatna opieka zdrowotna zyskuje coraz to nowych klientów, głównie za sprawą ubezpieczeń zdrowotnych.

Do kogo są skierowane ubezpieczenia zdrowotne?

Ubezpieczenia zdrowotne oferowane przez towarzystwa ubezpieczeniowe stają się powoli dostępne dla coraz to szerszej grupy odbiorców. Również osoby, których zarobki są niższe niż średnia krajowa są w stanie dobrać sobie taki wariant dodatkowego ubezpieczenia, który nie nadwyręży w poważny sposób ich kieszeni, a będzie w stanie zapewnić wystarczającą, dodatkową ochronę ubezpieczeniową. Są one skierowane przede wszystkim do tych, którzy są niezadowoleni z usług, jakie oferują placówki medyczne NFZ. Wykupienie polisy pozwala na uniezależnienie się w pewnym zakresie od publicznej opieki zdrowotnej.

Jakość usług doceniona przez obcokrajowców

Na uwagę zasługuje fakt, że z usług krajowej prywatnej służby zdrowia korzysta coraz więcej pacjentów z całej Europy. Polska jest bardzo popularnym kierunkiem w turystyce medycznej. Prywatne placówki medyczne chcąc sprostać wysokim wymaganiom ze strony zagranicznych pacjentów inwestują w swój sprzęt medyczny oraz zatrudniony personel. Sprawiło to, że prywatne kliniki są wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt medyczny, który jest zgodny ze najlepszymi standardami światowymi. Również pracownicy stanowią profesjonalne zespoły o bardzo wysokich kwalifikacjach. To wszystko powoduje, że wszystkie zabiegi przeprowadzane są na najwyższym światowym poziomie.

Zalety indywidualnego ubezpieczenia zdrowotnego

Publiczna opieka zdrowotna posiada wiele niedoskonałości. Na wiekszość badań ustanowiono limity, które powodują, że na wizytę u niektórych specjalistów trzeba czekać wiele miesięcy. Ten problem nie istnieje w przypadku korzystania z usług prywatnej służby zdrowia. Nie trzeba wyczekiwać nieskończenie długo na swoją kolej nawet wtedy, gdy zajdzie konieczność skorzystania z porady specjalisty. Można się do niego udać bez żadnego skierowania, co jest nie do pomyślenia w publicznej służbie zdrowia. Aby skorzystać z określonego świadczenia bądź porady konkretnego lekarza wystarczy wykonać jeden telefon, a wizytę można zarezerwować na ściśle określoną godzinę.

Jeśli w najbliższym czasie nie nastąpią żadne zmiany w publicznej opiece zdrowotnej, odsetek pacjentów korzystających z usług prywatnych placówek medycznych będzie miał nadal tendencję rosnącą. Pacjenci oczekują wysokiej jakości usług medycznych, które są dostępne jedynie w prywatnej opiece medycznej. To z tego powodu tak wiele osób korzysta z możliwości indywidualnego ubezpieczenia zdrowotnego oferowanego przez towarzystwa ubezpieczeniowe, tak jak np. Signal Iduna. W taki sposób mogą sobie zapewnić nieograniczony dostęp do prywatnej opieki medycznej.

 

Komentarze

Podziel się z nami swoją wiedzą! Jeśli masz doświadczenie w tym temacie, napisz kilka słów komentarza. Bardzo dziękujemy!


Potrzebujesz włączonego javascript, aby móc komentować.
Scroll To Top