Ostatnia aktualizacja: 17.02.2020 12:38:05

Dla kogo dieta pudełkowa będzie strzałem w 10

Istnieje wiele sposobów na ułatwienie sobie życia. I wciąż powstają nowe. Wiele osób zamiast przygotowywać samodzielnie posiłki, sięga po szybkie i wygodne rozwiązania, takie jak catering dietetyczny. Jednak dla kogo rozwiązanie to będzie optymalne?

dieta pudełkowa

Dla odchudzających się?

Catering dietetyczny, znany również pod nazwą dieta pudełkowa to znakomite rozwiązanie dla osób, które planują odchudzanie i właśnie te osoby były jego pierwszymi adresatami. Można nie tylko ustalić wartość kaloryczną posiłków, ale też zbilansować je pod kątem tak zwanej gęstości energetycznej i dopasować do preferowanej aktywności fizycznej. A fakt, że użytkownik otrzyma zestaw posiłków na cały dzień, skutecznie powstrzyma go od sięgania po różne kaloryczne przekąski.

Prozdrowotna i proekologiczna

Wiedza o żywieniu i wpływie produkcji żywności na środowisko już dawno stała się powszechna i coraz więcej osób chce żyć zgodnie z nią. Czy dieta pudełkowa może być dla nich dobrą ofertą? Kiedy dieta pudełkowa została wprowadzona na rynek, budziła dużo wątpliwości ze względu na ilość opakowań z plastiku, jakie generowała.

Na szczęście te obawy nie mają już racji bytu, gdyż w tej chwili stosuje się głównie opakowania biodegradowalne i dąży się do ich ograniczenia. Jest to też rozwiązanie dla osób, które mają problem z zaplanowaniem posiłków i przez to wyrzucają zepsute, niewykorzystane produkty, a jednocześnie mają świadomość, jak nieekologiczne jest to postępowanie.

Korzystający z tej usługi mogą mieć pewność, że otrzymują posiłki świeże i dobrze zbilansowane. Mogą również dokonać wyboru typu diety zgodnego z własnymi przekonaniami oraz wiedzą dietetyczną. Nie jest problemem znalezienie oferty wegetariańskiej, bezlaktozowej czy bezcukrowej. Dodatkowo zazwyczaj można poprosić o wyeliminowanie 1-2 produktów, których nie chce się jeść, lub wręcz skomponować własny jadłospis.

Zapracowani single?

Coraz mnie jest rodzin, w których codziennie przyrządza się pełne posiłki, często jedynymi posiłkami spożywanymi w domu są śniadania i kolacje. A gotowanie dla jednej osoby, która chciałaby odżywać się różnorodnie, nie marnować przy tym produktów i nie spędzać mnóstwa czasu na zakupach i gotowaniu wymaga sporego zaangażowania. Dlatego single mogą być znakomitymi odbiorcami diety pudełkowej, dzięki niej nie muszą kombinować i sięgać po szybkie, ale niezdrowe rozwiązania, a po pracy mogą korzystać z wolnego czasu i wypoczynku.

A co z nietolerancjami?

Nietolerancje pokarmowe są poważnym problemem, podobnie jak choroby, których przebieg może być zaostrzony jeśli nie wyeliminuje się pewnych produktów z diety. Bywa tak, że skomponowanie wartościowego posiłku może być problematyczne i czasochłonne. Catering dietetyczny daje pewność, że nie zostaną użyte produkty nietolerowane oraz pewność, że dzienne menu będzie odpowiednio zbilansowane. Jednak należny pamiętać, że w przypadku występowania specjalnych potrzeb żywieniowych, decyzję o skorzystaniu oraz dobór wariantu diety należy skonsultować z dietetykiem.

Catering dietetyczny jest znakomitym rozwiązaniem dla wszystkich chcących oszczędzić czas i mających na uwadze zdrowie i ekologię. Oczywiście, nie jest tak, że nie ma żadnych wad. Może się okazać, że w przypadku występowania kilku chorób lub nietolerancji nie uda się dobrać jadłospisu oraz jest to rozwiązanie dość kosztowne, ale jego adresaci rozumieją, że jest to koszt uzasadniony. Artykuł powstał przy współpracy z firmą świadczącą usługi cateringu dietetycznego w Gdyni i okolicach - PrimaFoodCatering.pl

 

Komentarze

Podziel się z nami swoją wiedzą! Jeśli masz doświadczenie w tym temacie, napisz kilka słów komentarza. Bardzo dziękujemy!


Potrzebujesz włączonego javascript, aby móc komentować.
Scroll To Top