Ostatnia aktualizacja: 05.06.2017 13:38:33

Masaż tajski

Leczniczy masaż tajski narodził się ponad dwa i pół tysiąca lat temu na terenie dzisiejszych Indii stanowiąc oryginalne połączenie stosowanych wówczas technik leczniczych i relaksacyjnych. Tajscy mnisi stosowali go z powodzeniem w swoich świątyniach i choć popularność masażu tajskiego nie rosła wcale lawinowo, w pewnym momencie musiała rozprzestrzenić się najpierw na inne części Azji, a następnie na sąsiadujące z nią kontynenty. Salony masażu tajskiego już od jakiegoś czasu pojawiają się również na terenie naszego kraju, a dość sceptyczni Polacy coraz częściej korzystają ze stwarzanych przez nie możliwości.

Kiedy skorzystać z masażu tajskiego?

Właściciele i pracownicy salonów masażu zapraszają do ich odwiedzenia wszystkie osoby zainteresowane zapoznaniem się z możliwościami medycyny, która rozwijała się na południowym wschodzie Azji. Przyznają jednak, że istnieją stany, w których masaż tajski jest wskazany w sposób szczególny. Z sytuacja taką mamy do czynienia między innymi wówczas, gdy pacjent zmaga się z: problemami z przemianą materii, zaburzeniami związanymi z krążeniem krwi i limfy, schorzeniami narządów wewnętrznych, a także dużym nagromadzeniem toksyn w organizmie. Zaletą masażu tajskiego jest jednak również to, że wpływa on pozytywnie nie tylko na sam organizm, ale i na stan ducha osoby poddającej się mu. W Azji często zalecany jest on zatem między innymi: kobietom dochodzącym do pełni sił po porodzie oraz paniom zmagającym się z negatywnymi skutkami menopauzy. Również w Polsce coraz częściej korzystają z niego osoby narażone na częsty stres, a nawet – zmagające się z depresjami.

Masaż tajski – przeciwwskazania

W gabinecie, w którym wykonuje się masaż tajski chętnie witane są zarówno kobiety, jak i mężczyźni, znaczenia nie ma przy tym również wiek osoby chcącej poddać się takiemu zabiegowi. Istnieją jednak przeciwwskazania do wykonywania masażu, które warto mieć na uwadze, może się bowiem okazać, że działanie, które w swoim pierwotnym założeniu miało nas relaksować nie spełni naszych oczekiwań. Lista przeciwwskazań nie jest na szczęście długa, za najważniejsze z nich można zaś uznać: choroby zakaźne, gorączkę, ostre stany zapalne, choroby skóry, którym towarzyszą pęcherze, ciążę, zapalenie żył, stany ropne, poważne choroby serca, daleko posuniętą miażdżycę oraz tętniaki. W profesjonalnym salonie masażu zabieg zawsze poprzedzony jest wywiadem z pacjentem. W czasie rozmowy z masażystą możemy opowiedzieć mu o naszych własnych oczekiwaniach, nie zapomnijmy jednak wspomnieć również o schorzeniach, które mogłyby utrudnić wykonanie zabiegu. Jest to o tyle ważne, że w grę wchodzi często nie tylko nasz własny komfort i zdrowie, ale również zdrowie osoby decydującej się na przeprowadzenie zabiegu.

Masaż tajski – czego się spodziewać?

Masaż tajski zaliczany jest do tak zwanych zabiegów suchych, a więc wykonywanych bez konieczności użycia oliwy. Wykonuje się go na macie rozłożonej na podłodze, ważne jest przy tym zachowanie wolnej przestrzeni wokół niej tak, aby pacjent mógł czuć się bardziej komfortowo. Osoba masowana ma na sobie luźne ubranie, sam masaż polega zaś na rytmicznym uciskaniu, a następnie również rozciąganiu mięśni. Co ciekawe, masażysta nie używa wyłącznie dłoni, masaż odbywa się więc również z wykorzystaniem łokci, przedramion, kolan, a nawet stóp. W trakcie zabiegu zmienia się również pozycja, w jakiej masowany jest pacjent. Ponieważ masaż tajski odwołuje się między innymi do dobroczynnych właściwości jogi, masażysta układa pacjenta w pozycjach typowych dla tej sztuki. Sam pacjent nie musi zresztą wykazywać się w tym momencie jakąkolwiek aktywnością, nie powinno więc zaskakiwać nas to, że masaż tajski niejednokrotnie określany jest mianem jogi dla leniwych. W czasie masażu możemy zrelaksować się i zapomnieć o problemach dnia codziennego, zabieg poprawia jednak nie tylko nasze samopoczucie, ale również kondycję fizyczną. Salon masażu opuszczamy zatem zrelaksowani, wyciszeni i zadowoleni.

Masaż, czy masaże?

Kolejne salony masażu tajskiego powstające w Polsce starają się zwrócić na siebie uwagę potencjalnych klientów między innymi przy pomocy szerokiego wachlarza świadczonych im usług. Najbardziej popularny jest oczywiście masaż całego ciała, który trwa najdłużej pozostawiając uczucie odświeżenia i relaksacji, równie modny jest jednak również klasyczny masaż twarzy o działaniu oczyszczającym, a także oryginalne połączenie tradycyjnego masażu tajskiego z masażem kamieniami.

 

Komentarze

Podziel się z nami swoją wiedzą! Jeśli masz doświadczenie w tym temacie, napisz kilka słów komentarza. Bardzo dziękujemy!

Agnieszka
AKUPUNKTURA I AKUPRESURA - podobnie jak masaż tajski czy joga - daje cudowne ukojenie i zdrowie, ale potem przychodzi jakaś katastrofa. Demon nie daje nic za darmo człowiekowi. Po zabiegu akupresury odzyskałam sprawność złamanej ręki - ale pojawiły się inne straszne rzeczy i choroby, które po modlitwie egzorcysty i spowiedzi znikły natychmiast. O S T R Z E G A M WSZYSTKICH
5 miesięcy temu
Odpowiedz
Potrzebujesz włączonego javascript, aby móc komentować.
Emilia
Niestety muszę zgodzić sie z dziewczynami... Bardzo dużo podróżowałam i byłam daleko od Kościoła i Boga. Wydawało mi się, że wszystko wiem odnosiłam w życiu ogromne sukcesy i wydawało mi się, że jestem szczęsliwa. Nie widziałam jednak tego, od ilu rzeczy tak naprawdę byłam uzależniona, bynajmniej nie był to alkohol ani narkotyki. To były rzeczy zwyczajne takie jak u każdego, ale ja nie potrafiłam bez nich życ (chociażby bez mojej ukochanej pracy - pasji). Bardzo polubiłam masaże tajskie, które dawały mi niesamowite ukojenie od stresów. Faktycznie czułam na chwilę oczyszczenie i niesamowite odprężenie. Niestety u mnie również skończyło się u egzorcysty... Zanim jednak to się stało przeszłam naprawdę ciężką drogę, żeby do tego dotrzeć. Dlatego teraz postanowiłam o tym mówić... Nie wierzyłam, że można się przez taki masaż zostać zniewolonym... to wszystko przychodzi do nas powoli i po cichu w totalnym ukryciu. Ale przychodzi do każdego kto otwiera się na "nauki" wschodu. Poczytajcie o buddyzmie czym naprawdę jest. Poczytajcie o tym dla Waszego dobra i dobra Waszych rodzin. To wszystko staje się coraz bardziej popularne... bo jest to przyjemne... ale ma to ogromnie ciężkie skutki. Pamiętajcie w buddyzmie miłość to iluzja - tak mówi ta filozofia... więc jeśli myslicie, że Tajki kierują się miłością robią cokolwiek... niestety jesteście w takim samym błędzie w jakim ja byłam wiele lat.
7 lat temu
Odpowiedz
Potrzebujesz włączonego javascript, aby móc komentować.
SylwiA
Potwierdzam, sama byłam niewierząca i praktykowałem jogę i skończyłam u egzorcysta. To jest coś pogańskiego, tak naprawdę demonicznego- dla chrześcijan to bałwochwalstwo- i miałam ogromne problemy i rodzina. Od kilku lat - po tym wszystkim chodzę codziennie do kościoła i staram sie żyć jak w bliskości Boga. I tylko z Jezusem i przy Jezusie jest nasze szczęście i tu na ziemi- nie głupawe i bezsensowne bawienie sie- ale mowię o tym prawdziwym sensie i szczęściu- i tez życie wieczne. Nie ma żadnych reinkarnacji, i to nie zależy od tego czy wierzycie czy nie- to jest jedyna prawda. Przestrzegam z serca przed okultyzmem- i cała lista zagrożeń łatwo dostępna w Internecie jest prawdziwa- niezależnie czy ktoś sie z tym zgadza osobiście czy nie.
8 lat temu
Odpowiedz
Potrzebujesz włączonego javascript, aby móc komentować.
iwona
Masaż tajski to zagrożenie duchowe tak samo jak joga. Będąc chrześcijaninem nie powinno się w takie rzeczy wchodzić
9 lat temu
Odpowiedz
Potrzebujesz włączonego javascript, aby móc komentować.
Strona: 1 Wszystkie
Potrzebujesz włączonego javascript, aby móc komentować.
Scroll To Top