Ostatnia aktualizacja: 05.06.2017 13:38:38

Kwasy tłuszczowe Omega 3 w trosce o nasze zdrowie

Kwasy tłuszczowe Omega 3 to prawdziwe odkrycie współczesnej medycyny. To jednak coś więcej. Fakt, że można je znaleźć w wielu różnych pokarmach powoduje, że dziś ta rewolucja w dbaniu o zdrowie jest dostępna dla każdego. Co więcej, pojawiły się już na rynku suplementy dające nam te same korzyści i to od razu, bez konieczności drastycznej zmiany diety.

omega 3 dha

Dlaczego to tak ważne?

Kwasy tłuszczowe z serii Omega-3 są kluczowe dla prawidłowej pracy wielu układów i narządów. Przede wszystkim – ta wiadomość może być dla wielu osób istotna – skutecznie kontrolują właściwy poziom cholesterolu we krwi, w tym również tzw. „złego” cholesterolu (LDL). Sprzyjają utrzymaniu drożnych tętnic i naczyń krwionośnych – na kilka sposobów. Przede wszystkim mają zdolność utrzymywania niskiego ciśnienia tętniczego. Po drugie, wpływają na elastyczność tętnic i innych naczyń. Gdy są one zdrowe i młode, mogą się swobodnie kurczyć i rozszerzać, pozwalając na regulowanie przepływu krwi. Z czasem jednak naczynia krwionośne mają tendencję to twardnienia, mogą się też w nich odkładać substancje zwężające i utrudniające przepływ. Sprzyjają temu szczególnie: dieta bogata w tłuszcze, brak ruchu i palenie papierosów. Gdy naczynia przekroczą pewien poziom stwardnienia, zaczyna się miażdżyca, zawały i inne problemy. Jak się przed tym wszystkim ustrzec?

I tu pojawiają się...

Megared Cenne kwasy tłuszczowe, które są w stanie zatrzymać opisany wyżej proces. Mogą być one wchłaniane przez błony komórkowe, co zachowuje elastyczność i przenosi się na naczynia. Dwa najbardziej korzystne kwasy tłuszczowe to Omega 3 DHA i EPA. Można je znaleźć w rybach morskich o wysokiej zawartości tłuszczu i niemal wszystkich skorupiakach morskich. Inną grupą są Omega 6, zawarte m.in. w oleju słonecznikowym, mleku i jajach.

O ile więc spożywamy zwykle pewne ilości Omega 6, to już równie niezbędne nam kwasy Omega 3 są trudne do samodzielnego wyprodukowania i zarazem rzadkie w naszej diecie (kto z nas je ryby co 2 – 3 dzień?) Mamy ich więc za mało, stąd też powszechność chorób serca. W celu osiągnięcia równowagi pomiędzy kwasami tłuszczowymi dietetycy zalecają jedzenie tłustych ryb lub ich przetworów nie mniej niż dwa razy w tygodniu. Jeśli jednak nie lubimy ryb lub nie mamy do nich dostępu, możemy już sięgnąć po specjalny suplement Megared Omega 3, zawierający najczystszy na ziemi olej z kryla – drobnego skorupiaka antarktycznego.

Wybierz olej z kryla

Możesz jeść tylko ryby, przyjmować tylko kapsułki, lub połączyć te dwie opcje. Zalecane jest jednak wspomaganie się suplementem takim jak ten zawierający olej z kryla. Jest on łatwiej przyswajalny i działa efektywniej niż olej rybny, bo cząsteczki te mają inną budowę. Kwasy tłuszczowe w Megared Omega 3 łatwiej mieszają się w żołądku z wodą i dzięki temu łatwo wchłaniają się do wszystkich komórek w organizmie. Olej rybny nie miesza się aż tak łatwo z zawartością żołądka i unosi się często na jej wierzchu, przez co część z niego tracimy bezpowrotnie. Wyższość oleju z kryla wydaje się więc oczywista.

 

Komentarze

Podziel się z nami swoją wiedzą! Jeśli masz doświadczenie w tym temacie, napisz kilka słów komentarza. Bardzo dziękujemy!


Potrzebujesz włączonego javascript, aby móc komentować.
Scroll To Top