Ostatnia aktualizacja: 25.01.2018 10:48:05

Laseroterapia w medycynie estetycznej – najpopularniejsze zabiegi z wykorzystaniem lasera

Precyzja i nieinwazyjność zabiegu to dwie najistotniejsze zalety laseroterapii wykorzystywanej w medycynie estetycznej i kosmetologii. Laser działa na zasadzie stymulowania odpowiednich ilości fal światła widzialnego, podczerwieni i ultrafioletu, tworząc tym samym jednopunktową wiązkę o dużej gęstości.

kobieta

Dzięki takiej technologii urządzenie znajduje bardzo szerokie zastosowanie w leczeniu schorzeń skóry, o czym świadczy spora ilość zabiegów z kategorii laseroterapii. Większość prestiżowych instytutów medycyny estetycznej posiada w swojej ofercie szereg zabiegów wykorzystujących laser.

Na czym polega laseroterapia?

Laseroterapia może być doskonałym rozwiązaniem na problemy tj.: zmarszczki, zmiany naczyniowe, przebarwienia, nadmierne owłosienie, nadmiar tkanki tłuszczowej, czy nawet niechciany tatuaż. Wykorzystanie wiązek świata wysyłanych przez dany laser prowadzi do tzw. kontrolowanego urazu termicznego w strukturze tkanki, nie powodując tym samym niepożądanych zmian w tkankach sąsiadujących. Światło lasera oddziałuje zazwyczaj na różne cząsteczki znajdujące się w strukturze. Mogą być to: woda, melanina lub hemoglobina. Każda z nich absorbuje wiązki o innej długości fali, dlatego też urządzenia emitują z tego powodu inne rodzaje wiązek światła i tym samym oddziaływają na różnej głębokości tkanek. Lasery wykorzystywane w tego typu zabiegach mają zazwyczaj kilka różnych sposobów oddziaływania na strukturę skóry. Mogą to być działania: biostymulujące, fotochemiczne, fototermiczne, fotojonizujace.

Jak działają tego typu lasery?

Do zabiegów mogą być wykorzystywane głównie trzy rodzaje laserów: z ciałem stałym, gazowe lub płynne. Obecnie wykorzystuje się specjalistyczne urządzenia, których działanie opiera się na metodzie laserowej dostosowanej tak, aby wykonywany zabieg przyniósł jak najlepsze rezultaty. Jednym z bardziej popularnych urządzeń do tego typu zabiegów jest platforma Harmony XL (ALMA LASESRS), wykorzystywana m.in. w Instytucie Medycyny Estetycznej Medestetis. Wiązki światła wysyłane przez urządzenie mają odpowiednio dostosowaną moc, tak aby nie nastąpiło przerwanie i naruszenie struktury skóry. Nieablacyjny laser swoje działanie skupia na głębokich warstwach skóry właściwej, dzięki czemu trafia w źródło istniejącego problemu. Taka metoda zapewnia przede wszystkim szybkie efekty oraz stosunkowo niedługi okres rekonwalescencji po zabiegu.

Najbardziej popularne zabiegi w medycynie estetycznej z wykorzystaniem lasera.

Jednym ze skuteczniejszych zabiegów laserowych, który może być zastosowany w celu usunięcia zmarszczek, blizn, rozstępów lub przebarwień jest ablacyjny resurfacing iPixel™, który znajduje się w ofercie Instytutu Medycyny Estetycznej Medestetis. Jest to metoda bardzo skuteczna i często stosowana w celu rewitalizacji skóry. Podczas zabiegu dochodzi do głębokiej odbudowy tkanek skórnych, co w efekcie zapewnia szybką poprawę kondycji skóry. Więcej informacji dotyczących zabiegu można znaleźć na stronie https://www.medestetis.pl/krakow/zabiegi/ipixel-alma-harmony-xl/.

Równie popularny jest zabieg leczenia powierzchniowych zmian naczyniowych DYE-VL™. Niejedna kobieta wie, jak bardzo uciążliwe mogą być próby ukrywania pod makijażem nieestetycznych zmian skórnych tego typu. Co gorsza, niekiedy występują one w takich miejscach, że ich ukrycie jest niemalże niemożliwe. Terapia została oparta na termicznym i na w pełni bezpiecznym uszkadzaniu komórek, w których nastąpiło nagromadzenie barwnika odpowiedzialnego za pojawienie się na skórze przebarwień. Doskonale sprawdza się u pacjentów z problemem rumienia lub trądziku różowatego. Niekiedy technologia jest również wykorzystywana w celach profilaktycznych. Szczegółowy przebieg zabiegu został przedstawiony na stronie https://www.medestetis.pl/krakow/zabiegi/dye-vl-alma-harmony-xl/.

Depilacja laserowa to doskonała alternatywa do tradycyjnej depilacji. Ta nowoczesna metoda usuwania włosków doprowadza do nieodwracalnego zniszczenia cebulki włosa, co zapewnia skuteczność i długotrwałość efektów zabiegu. W Medestetis wykonywany jest on przy użyciu nowoczesnego lasera VECTUS® z technologią Photon Recycling. Urządzenie zapewnia bezpieczeństwo, szybkość oraz komfort zabiegu. W tradycyjnej depilacji włos zazwyczaj zostaje ścięty lub wyrwany, natomiast w przypadku epilacji neutralizuje się go poprzez całkowite zniszczenie cebulki włosa, dzięki czemu problem nie powraca. Zabieg zawsze poprzedzany jest indywidualną konsultacją specjalisty. Więcej o epilacji laserowej można znaleźć na stronie https://www.medestetis.pl/warszawa/zabiegi/epilacja-palomar-vectus/.

Redukcja tkanki tłuszczowej przy użyciu urządzenia Ultraskin II Absolute to kolejna warta uwagi pozycja w ofercie Medestetis. Metodę tą stosuje się m.in. do usunięcia złogów tkanki tłuszczowej w różnych obrębach ciała oraz ujędrnienia tych miejsc, ponadto można w ten sposób konturować owal twarzy, zniwelować tzw. drygi podbródek lub wykonać lifting wiotkiej skóry, która powstała w efekcie intensywnego odchudzania się. Metoda jest bardzo skuteczna, nieinwazyjna i gwarantuje naturalne oraz długotrwałe efekty.

Co decyduje o skuteczności zabiegów z wykorzystaniem lasera?



Świtało emitowane przez laser ma duży wpływ na funkcjonowanie komórek skóry w organizmie. Jest to nieinwazyjna metoda leczenia problemów skórnych, które powstały z przyczyn naturalnych lub są wynikiem nieudanych zabiegów, oszpecenia itp. Rodzaj wiązki lasera dobiera się w zależności od rodzaju chromoforu, na który ma on zadziałać. Nowoczesne urządzenia wykorzystywane do takich zabiegów mają możliwość kontrolowania i dostosowania wartości energii oraz programu pracy, dzięki czemu są bardzo precyzyjnym sprzętem. Zatem największą zaletą laseroterapii z punktu widzenia medycyny estetycznej jest z pewnością precyzja, z jaką można wykonywać zabiegi. Dodatkowo technologie zastosowane w laserach należą do najmniej inwazyjnych w leczeniu tego typu schorzeń. Nie powodują zmian, czy blizn, które wymagają długiej rekonwalescencji. Terapia polega przede wszystkim na kontrolowanym dozowaniu wiązki laserowej, tak, aby pożądane zmiany wystąpiły jedynie na dokładnie określonym obszarze skóry.

Pacjent, a jego bezpieczeństwo podczas laseroterapii.

Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy laseroterapia może być skuteczna, a tym samym bezpieczna? Tak jak inne sposoby leczenia, laseroterapia wykonywana przy wykorzystaniu odpowiedniego sprzętu, we właściwy sposób oraz w odpowiednich warunkach nie zagraża zdrowi pacjenta. O możliwości wykonania zabiegu decyduje zawsze lekarz specjalista, który na podstawie wywiadu ocenia, czy u pacjenta nie występują żadne przeciwwskazania. Laseroterapia może być wykluczona ze względu na: ciążę lub laktację, aktywne infekcje skóry, cukrzyca, zwłaszcza jeżeli nie jest ona ustabilizowana, skłonność skóry do przebarwień, zbyt mocna opalenizna, przyjmowanie leków światłoczułych, bielactwo lub łuszczyca, choroba niedokrwienna serca, gorączka, czy niedoczynność bądź nadczynność tarczycy. Zabieg odbywa się tylko i wyłącznie, gdy lekarz nie stwierdzi żadnych z wymienionych wyżej czynników.

www.medestetis.pl

 

Komentarze

Podziel się z nami swoją wiedzą! Jeśli masz doświadczenie w tym temacie, napisz kilka słów komentarza. Bardzo dziękujemy!


Potrzebujesz włączonego javascript, aby móc komentować.
Scroll To Top