Ostatnia aktualizacja: 23.04.2020 14:28:03

Labioplastyka - kiedy warto zdecydować się na korekcje wyglądu warg sromowych?

Labioplastyka to zabieg z dziedziny medycyny estetycznej, który polega na korekcji wyglądu warg sromowych mniejszych lub większych. Jednak mimo że chodzi tu o plastykę, wskazaniem do jego przeprowadzania jest nie tylko estetyka, ale komfort codziennego życia.

doktor

1. Labioplastyka – wskazania i przeciwskazania
2. Labioplastyka — zmniejszenie warg sromowych większych i mniejszych
3. Labioplastyka — jakie efekty można osiągnąć?
4. Labioplastyka — powiększenie warg sromowych

Labioplastyka – wskazania i przeciwskazania

Labioplastyka koryguje kształt, objętość oraz jędrność warg sromowych, jednak wskazaniem do wykonania zabiegu są nie tylko względy estetyczne. Przerośnięte lub asymetryczne wargi sromowe mogą powodować podrażnienia od bielizny oraz spodni, szczególnie podczas jazdy na rowerze lub innego rodzaju ćwiczeń. Dodatkowo często skutkują zmniejszeniem komfortu i bólem podczas penetracji. Rekonstrukcja warg często staje się niezbędna u kobiet po ciężki porodzie lub urazie, w wyniku którego wargi sromowe uległy zniszczeniu. Na ich wygląd i jędrność wpływ mają również zaburzenia hormonalne, piercing lub częste infekcje. Wskazaniem do zabiegu może być także hiperpigmentacja wargowa. Labioplastyka wykonywana jest również u osób w trakcie zmiany płci. Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu jest choroba nowotworowa i inne schorzenia ginekologiczne. Zabiegu nie wykonuje się również w czasie ciąży i karmienia oraz okresie krwawienia miesiączkowego. Problem może stanowić także zmniejszona krzepliwość krwi oraz złe wyniki badań krwi. Labioplastyka może być wykonana u kobiet, które ukończyły 18 rok życia.

Labioplastyka — zmniejszenie warg sromowych większych i mniejszych

Plastyka warg sromowych to zarówno labiominoroplastyka, czyli korekcja warg sromowych mniejszych, jak i labiomajoroplastyka, czyli zmniejszenie warg sromowych większych. Najczęściej wykonywana jest labiominoroplastyka, zabieg likwidujący asymetrie i przerost warg sromowych mniejszych. Wargi sromowe mniejsze wpływają na komfort i satysfakcje ze współżycia, dlatego anomalie skutkować mogą brakiem satysfakcji ze sfery seksualnej. Oprócz tego wargi narażone są na powstawanie bolesnych ran. Labiomajoroplastyka wykonywana jest najczęściej, gdy wygląd warg sromowych większych nie satysfakcjonuje kobiety. Najczęściej asymetria powstaje w wyniku zmian hormonalnych, wiotczenia lub starzenia. Oprócz aspektu wizualnego deformacja warg sromowych większych może wpływać negatywnie na doznania seksualne.

Labioplastyka – jakie efekty można osiągnąć?

Celem zabiegu jest niwelacja asymetrii warg sromowych, ich zmniejszenie, powiększenie lub ujędrnienie. Odpowiednia korekcja warg sromowych poprawia samopoczucie i komfort codziennego życia, a także pozwala na prowadzenie satysfakcjonującego, aktywnego życia seksualnego. Labioplastyka wykonywana jest zarówno metoda laserową, jak i podczas zabiegu chirurgicznego. Sposób jej wykonywania dostosowany jest do konkretnego przypadku. Zabiegi najczęściej przeprowadzane są w znieczulenie przewodowym lub miejscowym. W niektórych przypadkach stosowane jest znieczulenie ogólne lub sedacja.

Labioplastyka — powiększenie warg sromowych

Oprócz zmniejszenia warg sromowych wykonywane jest również ich powiększenie. Augmentację lub odbudowę warg w sytuacji zaniku sromu wykonuje się za pomocą kwasu hialuronowego, lub tłuszczu pacjenta. Powiększenie warg sromowych może wpłynąć pozytywnie na aktywność seksualną. Więcej informacji na temat labioplastyki znaleźć można na stronie https://medifem.pl/ginekologia-plastyczna-chirurgia/labioplastyka/.

 

Komentarze

Podziel się z nami swoją wiedzą! Jeśli masz doświadczenie w tym temacie, napisz kilka słów komentarza. Bardzo dziękujemy!


Potrzebujesz włączonego javascript, aby móc komentować.
Scroll To Top